Search
Close this search box.

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Porážkou se soupeřem z nejtěžších fotbalisté Milevska zakončili letošní ročník krajského přeboru. Už dnes sehráli vyrovnanou a sympatickou partii na hřišti už jistého mistra soutěže, ale v Hluboké nad Vltavou v první půli Petříkem neproměnili velkou šanci a čtvrt hodiny před koncem trestal po akci Kadlece na pravé straně uklizením míče do sítě z bezprostřední blízkosti střídající Martin Škoda – 1:0. Následně se ještě pokusili Milevští alespoň vyrovnat a vysokého obránce Hejla poslali na hrot útoku, aby zvýšil důraz a vyhrával hlavičkové souboje. Do žádné vážnější příležitost na vyrovnání se ale vzduchotechnici nedostali.

Milevsko prohrou na hřišti Hluboké dalo trumfy v boji o konečné páté místo do ruky Strakonicím. Ty ale v souběžně hraném utkání padly také 0:1 doma s Protivínem, což znamená, že kýženou pátou příčku nakonec mají vzduchotechnici a právě na ní se loučí s aktuálním ročníkem. Hlubočtí fotbalisté, kteří po závěrečném hvizdu převzali mistrovský pohár, se neloučí pouze se sezonou, ale minimálně na rok také s krajským přeborem. Příští ročník v hlubockém podzámčí bude divizní.

TJ Hluboká nad Vltavou – FC ZVVZ Milevsko 1:0

(0:0). Branka: 76. Škoda. ŽK: 3–0 (Otepka, Kadlec, Pavelec). Rozhodčí: Smola – Dunovský, Hrušková. Přihlíželo 200 diváků.

Hluboká nad Vltavou: Pavelec – Krejčí, Otepka, Antoš, Rubick – Kadlec (91. Dohnal), Kössl (68. T. Křiváček II), Pecka (92. Pilný), T. Křiváček I (56. Škoda), Hrachovec – Tauber (82. Dědina).

Milevsko: Michal Hejl – Pich (83. Martin Hejl), Vakoč, Volf, Přibyl – Hušek, Bártík (64. Baštýř) – F. Hadáček, Souček (79. Süsmilich), Kortan – Petřík.

Hodnocení trenéra Tomáše Smrčiny
Manšaft jako Hluboká nenabídne čtyři šance
S typologií hráčů, které my máme, se nám hraje mnohem lépe proti týmům, které hrají fotbal, než proti těm, které stojí na vápně a my je dobýváme. Ale je škoda, že jsme nic nevytěžili z velmi dobrého prvního poločasu, kdy jsme měli Petrasem stoprocentní šanci. Manšaft jako Hluboká vám samozřejmě nenabídne čtyři podobné šance za zápas, ale jednu, maximálně dvě, a když se díky ní nedostanete do vedení, pak už je to spíš jen o tom, jestli vy ubráníte jejich ofenzívu. Jim ale bohužel stačila naopak ta jedna šance, aby zápas rozhodli. S akcemi po pravé straně jsme měli s Kadlecem problémy už v první půli, je to těžké, protože rychle přenášejí hru a dokáží uhrávat souboje jeden na jednoho. Pak když je nezachytíte, tak je to spíš o tom, jak dokážeme nabrat nabíhající hráče. Pak když se dostali do vedení, ještě jsme zkusili stáhnout hru na tři obránce a vysunuli dopředu Hejlíka, abychom tam měli někoho na vysoké míče, ale kromě tří rohů jsme si nic nevytvořili.