Fotbalisté Milevska proti Sokolu Sezimovo Ústí napravili výbuch z Třeboně

MILEVSKO – Krutý debakl z Třeboně, kde prohráli po nejhorším jarním výkonu vysoko 2:5, odčinili fotbalisté Milevska hned v neděli 29. dubna, kdy na domácím trávníku porazili v zápase 23. kola krajského přeboru Sokol Sezimovo Ústí 2:1. Za vítězstvím vykročili svěřenci trenéra Strnada hned v první půli, kdy svého soupeře výrazně přehrávali a vytvořili si dvoubrankový náskok. První gól vstřelil v sedmé minutě Dvořák a vedení vzduchotechniků pojistil gólem do šatny Komárek, jehož přímý kop od postranní lajny hostující obránce ještě přizvedl za záda vlastního brankáře – 2:0. Po přestávce ale Milevšťáci zahodili několik jasných příležitostí, postupem času navíc úplně přestali hrát a polevili v koncentraci.

Sokol vycítil svou šanci, a když se čtvrt hodiny před koncem trefil krásnou bombou ze 25 metrů do šibenice Aleš Kutner, byli hosté zpátky ve hře o body – 2:1. Stejný hráč pak mohl o pět minut později i vyrovnat, ale jeho přímý kop se odrazil od břevna do brankáře Pavla Dvořáka a ven. Domácí už tedy své vítězství udrželi, i když v závěru z protiútoků do otevřené obrany trestuhodně zahodili další vyložené příležitosti včetně přečíslení tří proti jednomu…

FC ZVVZ Milevsko – TJ Sokol Sezimovo Ústí 2:1 (2:0). Branky: 7. Petr Dvořák, 45. Komárek – 75. A. Kutner. Rozhodčí: Macko – Krčín, Kroutl. DFA: Miroslav Brož. ŽK: 2–3 (Komárek, Vakoč – Vilímek, Nikl, Sazma). Přihlíželo 120 diváků.