Search
Close this search box.

MILEVSKO – Tak tohle se vůbec nepovedlo! Fotbalisté Milevska, kteří vybojovali z předchozích tří utkání sedm bodů a předváděli velmi povedené výkony plné gólů, se s domácím hřištěm pro letošní sezonu rozloučili nečekanou porážkou s nováčkem z Třebětic. Zápas 28. kola se od začátku vyvíjel podobně – domácí vzduchotechnici drželi míč, zápas byl hlavně o nich, ale byli velmi nepřesní ve finální fázi a jejich stereotypní obléhání šestnáctky soupeře k žádným šancím nevedlo. Naopak hosté ustoupili do hlubšího obranného bloku, byli na zápas velmi dobře takticky připraveni a bez problémů odvraceli jeden milevský útok za druhým. Na senzační vítězství, ze kterého měl nováček krajského přeboru obrovskou radost, tak Třeběticím stačily dvě branky ze závěrečné čtvrthodiny první půle – 0:2.

Milevsko zůstává v tabulce na pátém místě se ziskem 47 bodů, ale hodně si zkomplikovalo cestu za kýženou pěticí, která byla cílem pro zbytek sezony. Chyběl jediný bod k jistotě, nyní se Strakonice (45) v honbě o pátou pozici vrátily do hry. Nováček z Třebětic se mezi krajskou elitou také dobře etabloval a drží se ve vyrovnaném horším středu tabulky. Sezonu Milevšťáci zakončí netradičně už v pátek 14. června, kdy se od 18 hodin představí v hlubockém podzámčí na hřišti jistého mistra soutěže, který si vybojoval právo zamířit do celostátní divize. Třebětice ročník zakončí doma s Rudolfovem také už v pátek (18).

FC ZVVZ Milevsko – FK Třebětice 0:2

(0:2). Branky: 31. F. Nehyba, 41. Švarc. ŽK: 0–4 (Cech, R. Nehyba, Pokorný, Novák). Rozhodčí: Mrosko – Valeš, Černý. Přihlíželo 90 diváků.

Milevsko: Neužil – Pich (46. Baštýř), Vakoč, Volf, Přibyl – Hušek, Bártík (24. Martin Hejl) – Souček, Petřík (70. Süsmilich), F. Hadáček (77. Buriánek) – J. Hadáček.

Třebětice: Pokorný – Gall, Švarc, Solař, R. Nehyba (74. D. Kelbler), Švarc, Novák, Trávníček, Cech (89. Tříletý), F. Nehyba (60. Habr), Černoch.

Hodnocení trenéra Tomáše Smrčiny
Bylo to tragické. Výkon degraduje hru, co jsme předváděli na jaře
Čemu přisuzujete váš sobotní výkon, když jste za předchozí tři zápasy vybojovali sedm bodů?
Jak se občas chováme v tréninku, že se nám nemůže nic stát, tak přesně takhle jsme přistoupili k dnešnímu zápasu. Mysleli jsme si, že to bude jen o tom, kolik dáme gólů, ale soupeř zalezl, poctivě bránil a my jsme se do nich nemohli dostat. Rozhodl náš přístup k utkání, protože velké množství hráčů podalo podprůměrný výkon. Degraduje to hru, co jsme předváděli na jaře, protože tohle bylo tragické.
Už jste zmínil, jak soupeř kompaktně bránil. Nebyla vaše hra příliš stereotypní?
Buď jsme hráli pomalu s míčem, takže než jsme otočili hru, tak už byl prostor na krajích hřiště zase zavřený, nebo jsme se tam dostali a pak jsme strašně nepřesně centrovali. Jak postupem času soupeři docházely síly, tak navíc zalezl do ještě hlubšího bloku a místo toho, abychom udělali nějaký rozdíl soubojem jeden na jednoho nebo si pomohli nějakou standardkou, tak jsme vůbec nic z toho neudělali. Stereotypně jsme obehrávali míč kolem vápna a k ničemu to nevedlo.
Druhý poločas jste přešli na tři obránce a vysunuli o jednoho hráče navíc dopředu. Pomohlo to něčemu?
Upřímně myslím, že ne. Oba poločasy jsme dobývali hluboký blok, a jestli jsme měli vepředu nebo vzadu o jednoho hráče míň nebo víc, nehrálo roli. Rozhodovala kvalita řešení jednotlivých situací a v tom jsme prostě byli špatní. Míče nám odskakovaly, nedokázali jsme si pořádně zpracovat přihrávky, nebo jsme kopali nesmyslné centry do vápna, když tam byl jeden útočník na osm frajerů soupeře. Prostě rozhodla naše nekvalita ve finální fázi.