Search
Close this search box.

MILEVSKO – Doma body sbírají, ze hřišť soupeřů se vracejí s prázdnou. Fotbalisté Milevska v neděli porazili před vlastními diváky po utrápené výhře nad Semicemi gólem z poslední akce zápasu (1:0) také Týn nad Vltavou (2:0). Ani tentokrát se v letním počasí žádný oku lahodící fotbal nehrál, ale vzduchotechnici se po výbuchu v Trhových Svinech zaměřili hlavně na defenzívu, udělali několik změn v sestavě a vsadili na kartu, kdy účel světí prostředky. Díky pevné obranné linii tak na výhru stačil premiérový gól za A tým Jana Huška. Zimní posila Milevska si otevřela střelecký účet v přeboru přesnou střelou na zadní tyč ve 25. minutě. Výhru pak pojistil střídající Jaroslav Hadáček, který byl v 84. minutě odměněn za svůj důraz a po souboji se stoperem Týna protlačil míč za brankáře Kubíka – 2:0. Trenéra Tomáše Smrčinu výkony střídajících hráčů potěšily, proto po utkání přiznal, že v dalším kole nemusí platit nepsané pravidlo, že vítězná sestava se nemění.

Aktuálně mají fotbalisté Milevska po 19 odehraných zápasech na svém kontě 30 bodů a vrátili se na páté místo před Mirovice, které remizovaly v Třeběticích (3:3). Další kolo sehrají vzduchotechnici v neděli 14. dubna na hřišti Jankova (16.30).

FC ZVVZ Milevsko – FK Olympie Týn nad Vltavou 2:0

(1:0). Branky: 26. Hušek, 84. J. Hadáček Rozhodčí: Vican – Šťastný, Frček. DFA: Josef Vrzal. ŽK: 1–2 (Petřík – Maxa, Dobal). Přihlíželo 150 diváků.

Milevsko: Michal Hejl – Pich, Vakoč, Volf, Přibyl – Süsmilich (61. Marvan), Bártík (51. Kálal) – Kortan (75. Martin Hejl), Hušek (88. Zvonař), Souček – Petřík (63. J. Hadáček).

Týn nad Vltavou: Kubík – Gutwirth, Maxa, Meidl, J. Hudeček, Dobal, Štos, Podhradský (46. Vaníček), Mravec (75. F. Hudeček), Procházka (63. Gondek), Brom.

Hodnocení trenéra Tomáše Smrčiny
Takticky jsme utkání zvládli

První tři jarní kola jsme chtěli napadat vysoko, ale byli jsme dost otevření a dostávali jednoduché góly po nákopech za naši obranu. Právě v těchto křížných míčích je navíc Týn silný, proto jsme dneska hráli z trochu hlubšího bloku a bránili jsme až od půlky. Sice to asi nebylo tak ke koukání, ale prostě jsme to chtěli vzadu zavřít a posbírat tyto nebezpečné míče. Samozřejmě jsme chtěli být ještě efektivnější z brejků, ale kazili jsme druhé, třetí nahrávky. Nicméně takticky jsme utkání zvládli. Doma máme dvě nuly vzadu, tak nevím, proč se nám to nedaří i venku, protože myslím, že hrajeme pořád stejně. Dneska jsme udělali nějaké změny v sestavě a myslím, že to vyšlo, ale svým výkonem nám pomohli i náhradníci. Nemusí tedy platit, že vítězná sestava se nemění, uvidíme.