Search
Close this search box.

MILEVSKO – Trvalou převahu přetavili v zisk tří bodů. Fotbalisté Milevska v nedělním utkání 23. kola nejvyšší krajské soutěže přivítali nedaleké Dražice. Zatímco domácí vzduchotechnici už hrají prakticky jen o čest, tak Dražice bojují o záchranu soutěže. Body ale z Milevska neodvezly. Tým kouče Tomáše Smrčiny však nedostal vítězství zadarmo, do kabin se šlo za nerozhodného stavu, protože na Součkův gól odpověděl z rohu Stuchlík – 1:1. Po změně stran pokračovalo milevské dobývání zatažené obrany, což je disciplína, se kterou mají vzduchotechnici problémy celou sezonu. Hned v 51. minutě ale rozhodl náběhem na zadní tyč Kotrba, který se v posledních týdnech vrací do sestavy po dlouhém disciplinárním trestu. Ve zbytku utkání ještě domácí zahodili dvě, tři obrovské šance rozhodnout z brejků, takže se museli strachovat o body až do konce, ale Dražice už Neužila neohrozily.

V tomto týdnu čeká Milevsko dvojzápas – hned ve středu na státní svátek 8. května doma hostí Mirovice (17) a v sobotu 11. května pak jede na hřiště Olešníku (17).

FC ZVVZ Milevsko – TJ Dražice 2:1

(1:1). Branky: 12. Souček, 51. Kotrba – 21. M. Stuchlík. Rozhodčí: Novotný – Krčín, Vican. ŽK: 1–3 (Petřík – Veselý, J. Stuchlík, M. Stuchlík). Přihlíželo 99 diváků.

Milevsko: Neužil – Pich (69. Petřík), Vakoč, Volf, Kotrba – Bártík, Hušek (91. Samec) – Přibyl, Kortan (89. Baštýř), Souček (92. Buriánek) – J. Hadáček (74. Marvan).

Dražice: Počinek – Sváček, Hornát, Studenovský, J. Štecher, M. Stuchlík, Vačlena (83. Horka), Turek, Veselý, D. Štecher (19. J. Stuchlík, 73. Běhoun), Mareš.