Fotbal: Béčko Milevska si v přípravě pohrálo s Oslovem

MILEVSKO – Nebyl to zápas rovného s rovným, ale měl svůj důvod. Když zapůjčoval SK Oslov na podzimní část soutěže I. A třídy rezervě Milevska záložníka Jakuba Hubáčka, dohodlo se, že to bude za sehrání přátelského zápasu. Jinak by se oba soupeři nepotkali – Oslov účinkuje v okresním přeboru Písecka. Na přislíbený přátelák tedy došlo dnes na milevské umělce a rozdíl soutěží, které oba týmy hrají, se projevil ve výsledku 17:1.

“Zápas byl domluvený, tak jsme na něj dorazili, i když nám chybí osm hráčů,” zmínil trenér Oslova Michal Lexa, který musel v personální nouzi sám na hřiště. O osudu Jakuba Hubáčka je také rozhodnuto. Na jarní část sezony se vrátí domů do Oslova. Tamní tým je po podzimu na desátém místě tabulky okresního přeboru a chce se na jaře prodrat výš než je čtvrtá příčka od konce. Levého záložníka tedy v SK potřebují.

B tým Milevska je ve skupině B krajské I. A třídy po podzimu šestý. Manšaft tvoří z velké části mladí odchovanci a kouč František Doubek ho systematicky připravuje pro budoucnost milevského fotbalu. “Zkušenost tu představují jen Masopust a Červenka,” zmínil milevský trenér. “Hubáček se nejevil špatně, ale u nás nestíhal z časových důvodů, takže se vrátí do mateřského klubu. Jako nového hráče pro jaro zkoušíme Ondřeje Dvořáka z Chyšek, který je teď hráčem Hrazánek. Uvidíme, jestli se domluva podaří,” poznamenal milevský trenér František Doubek.

Výhra 17:1 nad Oslovem byla druhým přípravným zápasem rezervy, v prvním vyhrála před týdnem 5:2 nad béčkem divizních Sedlčan. “Zahráli jsme si, a o to šlo,” uzavřel komentář k vysoké výhře trenér Doubek.