Search
Close this search box.

Dvěma přátelskými zápasy v tomto týdnu pokračovali v přípravě fotbalisté FC ZVVZ Milevsko. Svěřenci trenéra Tomáše Smrčiny nejprve ve středu vyhráli na hřišti výrazně posíleného Sokola Sezimovo Ústí, které si přivedlo po postupu z I. B třídy do vyšší soutěže celou plejádu hráčů z loňského B týmu Táborska. Ten se de facto rozpustil po vytvoření spolupráce Táborska s Lomem. Vzduchotechnici Sezimák porazili po dvou gólech Jakuba Kortana 2:0. Dnes pak v nedalekých Božeticích přivítali Chýnov a zvítězili dokonce 5:0, když všechny branky nasázeli po změně stran. Hattrick zaznamenal Jaroslav Hadáček a dvě branky přidal opět ve skvělé formě hrající Kortan, byť naskočil do hry až po změně stran. Do první půle nastoupil za hosty na pozici stopera trenér mužstva a exligový fotbalista Pavel Pilík. Ve druhé půli už se věnoval trenérské činnosti ze střídačky a jeho absence v defenzívě Chýnova byla znát.

Nyní už vzduchotechniky čeká jen generálka v sobotu 5. srpna na hřišti Sedlčan (17), které v předminulé sezoně sestoupily po dlouhých letech z divize do Středočeského krajského přeboru. Mistrovskou sezonu začnou milevští fotbalisté o týden později druhým kolem v sobotu 12. srpna na hřišti Semic (13.30).

TJ Sokol Sezimovo Ústí – FC ZVVZ Milevsko 0:2

(0:2). Branky Milevska: Kortan 2.
Sestava Milevska: Lalák – Pich, Vakoč, Marvan, Kotrba – Volf – Kálal, Bártík, Süsmilich, Kortan – J. Hadáček. Střídali Michal Hejl – Turek, Baštýř, Š. Peterka, Maritn Hejl, Samec a Souček.

FC ZVVZ Milevsko – FC Chýnov 5:0

(0:0). Branky Milevska: J. Hadáček 3, Kortan 2. Rozhodčí: P. Pávec – Černý, Šika.
Sestava Milevska: Lalák – Martin Hejl, Vakoč, Marvan, Kotrba – Süsmilich, Volf – Souček, Bártík, Petřík – J. Hadáček. Střídali Neužil – Pich, Kálal, Baštýř a Kortan.