Search
Close this search box.

Branky: 18. a 70. Toth, 26. Vojta. ŽK: 1–3 (Vojta – Marvan, Přibyl, Bártík). Rozhodčí: Dunovský – Frček, Brych. Přihlíželo 150 diváků.
Olešník: Cihla – Toth, Vojta (86. Lafata), Tlapa, Miklík (70. J. Turek), Martinec (77. Heller), Szó, Beko (59. Pavlík), Řepa (37. Vrážek), Nohava, Kalášek.
Milevsko: Michal Hejl – Pich, Marvan, Volf, Přibyl – Kotrba, Bártík (80. Samec) – Kortan (72. Souček), Hušek (80. E. Turek), Petřík (72. Baštýř) – J. Hadáček.

Olešník byl v utkání s Milevskem lepším týmem a vzduchotechniky přehrál přesvědčivě 3:0. Milevsko má dlouhodobě problém s produktivitou, a to se naplno ukázalo i v tomto duelu. V prvním poločase se hrálo převážně na polovině hostů a Olešník svou převahu vyjádřil dvěma góly. V 18. minutě dal vedoucí branku Jakub Toth a na 2:0 zvýšil o osm minut později Lukáš Vojta. V polovině zápasu druhé mužstvo tabulky si vytvořilo náskok o dva góly. Ve druhém poločase se Milevsko zlepšilo. Hosté svou hru vytáhli dopředu, byli aktivnější než v první půli, zápas se jim ale zdramatizovat nepodařilo. Olešník naopak přidal v 70. minutě třetí gól, kdy se podruhé v utkání prosadil útočník Jakub Toth. „Velký rozdíl byl v kvalitě řešení akcí ve vápně a před vápnem,“ vysvětlil trenér Milevska Tomáš Smrčina, v čem jeho tým na sobotního protivníka ztrácel.

Tomáš Smrčina, trenér Milevska: „V tomhle zápase se zase ukázalo, co nám chybí v porovnání s prvními čtyřmi týmy. Velký rozdíl je v kvalitě řešení akcí ve vápně a před vápnem. To, co soupeř umí zakončit gólem, my do gólu dotáhnout neumíme. Ze zápasů Olešníku jsme věděli o rychlosti jednotlivých hráčů a rychlém přechodu. Nechtěli jsme za obranou nechat Olešníku prostor pro náběhy po dlouhých míčích. To se nám celkem dařilo, ale byli jsme až moc pasivní a hrálo se převážně na naší půlce. Soupeř nám dělal problémy přes krajní hráče. Do druhé půle jsme hru vytáhli, domácí dřív dostupovali a naše hra byla druhý poločas rozhodně lepší než první. Škoda některých šancí, které nedotáhneme a nezdramatizujeme zápas. Olešník si zápas v celém kontextu v klidu pohlídal.“