Facka na závěr! Milevští dorostenci našli prvního přemožitele

MILEVSKO – Starší dorostenci FC ZVVZ Milevsko, kteří ztratili za celý podzim jediný bod za vítězství na penalty a kolo před koncem si výhrou nad druhým Vimperkem zajistili, že budou přezimovat první, zakončili kalendářní rok nečekanou domácí prohrou s Meteorem Tábor. Svěřenci trenéra Petra Češky doplatili na velmi špatný přístup i předzápasovou morálku a před závěrečnou dokopnou si první prohrou zbytečně pokazili dojem z celého podzimu. Hosté z Tábora bojovali, nevypustili jediný souboj, a přestože nepředvedli nijak zvlášť pohledné fotbalové akce, tak na umělé trávě po zásluze vyhráli. Třikrát se Meteor prosadil ze standardních situací po zmatcích v milevské obraně a pojistku přidal v samém závěru brejkem do otevřené obrany.

Druhý Vimperk poslední kolo vyhrál, takže stáhl náskok fotbalistů Milevska zpátky na jediný bod. Ti budou hájit umístění na samotném vrcholu soutěže nejen v odvetné jarní části, která začne na konci března, ale poté ještě v následné nadstavbě. Novinkou pro letošní ročník je totiž play off rozuzlení sezony, kdy se utkají v semifinále první se čtvrtým, druhý se třetím a následně ve finále vítězové proti sobě o titul krajského přeborníka.

Starší dorost: Milevsko – Meteor Tábor 2:4 (2:1). Branky: 26. Neužil, 43. Čunát – 7. Sedláček, 49. Lachout, 85. vlastní (Bartůněk), 90. Široký.