Search
Close this search box.

PROTIVÍN – Los 22. kola krajského přeboru přinesl souboj sousedních týmů. V sobotu 27. dubna fotbalisté Protivína, kterým patřilo šesté místo, přivítali páté Milevsko. Celek trenéra Miroslava Říhy v posledním zápase zvítězil na hřišti Dražic. Vzduchotechnici doma padli o dvě branky s Roudným. V první půli měli jasně navrch hosté, kteří šli do vedení zásluhou Ondřeje Součka. Protivín pak sice srovnal díky vlastní brance, ale před odchodem do kabin vrátil Milevsku náskok Richard Bártík. Po hodině hry se domácím podařilo znovu vyrovnat a nerozhodné skóre 2:2 už vydrželo do konce hrací doby.

FK Protivín – ZVVZ Milevsko 2:2 (1:2)
Branky: 38. Kortan (vlastní), 67. Říha – 17. Souček, 43. Bártík
Rozhodčí: Krčín – Leiš, Smola. ŽK: 1:2 (Zeman – Volf, Süsmilich). Diváků: 170
Protivín: Váverka – Zach, J. Vorel, Buko, Nedvěd (76. Pícha) – Zeman, David Bečvář, Daniel Bečvář (30. Petr), Stropnický (81. Štěpka) – Hrachovec, Říha
Milevsko: Neužil – Marvan (74. Süsmilich), Hušek, Volf, Kortan, Souček, Pich, Přibyl, Kotrba, Hadáček (67. Baštýř), Bártík

Od úvodního hvizdu byli aktivnější hosté a Protivínu balon moc nepůjčovali. Milevsko si dokázalo vytvořit několik šancí a v 17. minutě se po trefě Ondřeje Součka dočkalo vedoucího gólu – 0:1. I po vstřelené brance udávali tempo hry svěřenci trenéra Tomáše Smrčiny. Postupem času si pár příležitostí vytvořil i Protivín a ve 37. minutě bylo srovnáno. Martin Říha poslal přízemní přihrávku na zadní tyč a v nepřehledné situaci někdo z hráčů poslal míč do branky. Rozhodčí nejdříve kvůli ofsajdu gól neuznal, vzápětí však svůj verdikt opravil a po vlastňáku Jakuba Kortana se radovali domácí – 1:1. Milevsko ale ještě před přestávkou znovu překlopilo skóre na svou stranu. Jan Hušek nahrál zpět na Richarda Bártíka a jeho chytrá střela z hranice vápna se od břevna odrazila do sítě gólmana Pavla Váverky – 1:2. Hosté mohli jít do šaten ještě spokojenější. Po akci Jakuba Kortana nastřelil Jaroslav Hadáček tyčku. Po změně stran diváci už viděli pouze jednu branku. V 67. minutě si vzal slovo domácí tahoun Martin Říha a zajistil Protivínu remízový bod – 2:2.

Hodnocení trenéra Tomáše Smrčiny
Z prvního náznaku jsme si nechali vyrovnat
První poločas jsme jasně ovládli. Byli jsme lepším týmem, dominovali jsme na míči a dařilo se nám dostávat do šancí. Ujali jsme se vedení, ale místo toho, abychom přidali druhý, třetí gól, tak jsme si z prvního náznaku Protivína nechali vyrovnat. Přesto jsme se z toho ještě vzchopili a do poločasu se stačili vrátit do vedení. Gólem na 2:2 jsme je ale posadili na koně, když jsme soupeře měli naopak dorazit. Také ve druhé půli jsme byli lepším týmem, měli jsme zápas pod kontrolou, byť se domácí zlepšili. Šance ještě měli Kortan, Hadáček, ale bohužel se stejný scénář pořád opakuje. Šance neproměňujeme a sami ze všeho inkasujeme. Už ani nevím, kolikátý zápas po sobě je to stejné. Nakonec je z toho tedy remíza, která rozhodně mrzí víc nás.