MILEVSKO – „My o sobě víme, že fotbal hrát umíme a už bychom to také lidem chtěli ukázat,“ taková slova pronesl milevský kapitán Matěj Volf před 14 dny po domácí prohře se Semicemi. Minulý týden se fotbalisté Milevska dočkali první výhry v sezoně na hřišti Trhových Svinů a tuto neděli vítězství potvrdili. Na třetí pokus dokázali doma zvítězit, odnesl to v neděli 8. září soupeř z Týna nad Vltavou. Zejména po změně stran, když už drželi jednobrankové vedení a také hosté museli trochu útočit, hráli fotbalisté Milevska rychlý fotbal a do otevřené obrany přidávali další branky. Dvakrát se trefil Jaroslav Hadáček a dvakrát dokonce v rozmezí tří minut Filip Hadáček, který naskočil z lavice v 66. minutě a o šest minut později už měl na svém kontě dva góly. Hosté jen korigovali dvěma lacinými góly za rozhodnutého stavu – 4:2.

Po pěti kolech mají fotbalisté Milevska na svém kontě osm bodů a jsou na osmém místě tabulky se ztrátou čtyř bodů na čelo. Nikdo už v soutěži není stoprocentní. Další zápas hrají svěřenci trenéra Smrčiny v sobotu 14. září na hřišti Sezimova Ústí (17).

FC ZVVZ Milevsko – FK Olympie Týn nad Vltavou 4:2

(1:0). Branky: 69. a 72. F. Hadáček, 37. a 83. J. Hadáček – 79. Mravec (pen.), 86. Mezera. ŽK: 1–4 (J. Hadáček – Hudeček, Brom, Dobal, Houska). Rozhodčí: Vican – Kříž, Vican mladší. DFA: Jiří Hanzal. Přihlíželo 150 diváků.

Milevsko: Lalák – Pich, Volf, Kotrba, Přibyl – Kortan (83. Kahoun), Souček (73. Samec), Bártík, Bílý (66. F. Hadáček) – J. Hadáček (88. Buriánek), Šťástka (70. Hušek).

Týn nad Vltavou: Kadlec – Hudeček, Brom, Mravec, Stoklasa – Maxa, Dobal, Procházka, Vaníček (70. Wolf) – Houska, Liška (60. Mezera).