Search
Close this search box.

DRAŽICE – Fotbalisté Dražic se stále nemohou vyhrabat z mizérie, která je provází od úvodního utkání letošního ročníku krajského přeboru. Svěřenci trenéra Jiřího Jaroše skórovali zatím v jediném ze sedmi utkání, naposledy vyšli gólově naprázdno v sobotu 23. září v domácím utkání s Milevskem. Rozhodující moment nastal v závěru zápasu. Richard Bártík se prodral do pokutového území Dražic, kde ho domácí přistrčili. Milevský fotbalista spadl na zem, načež rozhodčí Vican odpískal penaltu. Míč si vzal Matěj Volf a poslal balon k tyči. Dražický brankář Jan Žák nestihl vůbec reagovat – 0:1.

Jarošovi svěřenci znovu neskórovali, prvnímu bodu v sezoně byli ale blízko. Navíc Jiří Štecher mohl v nastavení srovnat, jenže padající míč se mu pouze odrazil od stehna a dražický kapitán se k zakončení vůbec nedostal. Dražice se pokusí poprvé bodovat v dalším domácím zápase, který je čeká ve sváteční čtvrtek 28. září od 16.30 hodin proti rovněž bídným Semicím. Vítězové z Milevska si zahrají doma v tentýž termín proti Strakonicím.

TJ Dražice – FC ZVVZ Milevsko 0:1 (0:0), branka: 87. (z pen.) Volf, rozhodčí Vican – Boček, Jeřábek, ŽK (3-3): 34. Běhoun, 43. Pražma, 70. Veselý – 18. Kotrba, 89. Vakoč, 90+4. Süsmelich, 120 diváků.

Dražice: Žák – Veselý, Sváček, Pražma (46. Turek), D. Štecher, Studenovský (88. Horka), J. Štecher, Mareš (84. Böhm), Fulei, Tůma (73. J. Stuchlík), Běhoun.

Milevsko: Michal Hejl – J. Hadáček (90. Martin Hejl), Marvan, Volf, F. Hadáček (90+4. Baštýř), Kortan (90+2. Süsmelich), Kotrba, Pich, Vakoč, Kálal (67. Souček), Bártík.

Hlavní trenér Tomáš Smrčina
Nebyla to od nás žádná extratřída
Byli jsme šťastnějším týmem. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a v první čtvrthodině si vytvořili dvě, tři dobré šance. Poté se hra začala přelévat ze strany na stranu. Dražice hrály jednoduše, poměrně jim to vycházelo a dostávaly se k nám do vápna, kde byly hodně nebezpečné. Měly tam po centrech dost nebezpečných situací, kdy nás podržel Michal Hejl v brance. Od 20. minuty prvního poločasu jsme neměli vůbec žádnou mezihru. Dražice nás dobře dostupovaly, nedaly nám metr prostoru a nám se nedařilo dostat do hry záložní řadu. Po přestávce začali domácí standardními situacemi, které byly zase nebezpečné. Posledních 30 minut jsem se dostali více do hry a vytvářeli si optickou herní převahu, ale bez větších šancí. Naopak Dražice měly dva, tři závary v našem vápně. Aktivita v závěru nám přinesla tři body díky tlaku do vápna a faulu od domácího hráče. Nicméně co jsem viděl domácí zápasy Dražic, tak oni sice nemají body a nedávají góly, ale jejich hra a šance, co mají, kolikrát neodpovídají výsledku. Upřímně mi třeba Trhové Sviny nebo Jankov přišly méně fotbalové a bojovné než Dražice.