Search
Close this search box.

MILEVSKO – Oba dorostenecké týmy FC ZVVZ Milevsko na závěr podzimní části krajského přeboru hostily společenství Vimperku a Volyně, a přestože hosté šli do zápasů v lepším tabulkovém postavení, měly podzimní derniéry zajímavou zápletku. Zápas starších dorostenců byl vyrovnaný, a navzdory tomu, že hosté z Vimperku drželi častěji míč na svých kopačkách, domácí se jim vyrovnali zejména bojovností. I když jim v průběhu druhé půle vypadli pro zranění oba stopeři Peterka s Buriánkem, udrželi vyrovnaný stav a body se dělily za remízu 1:1. Penalty pak vyhráli hosté, když za Milevsko proměnili jen Kaleja s Turkem, naopak nedali Samec, Zvonař a Buriánek – 1:2.

Zápas mladších dorostenců měl zajímavou zápletku, protože Milevsko vedlo nad favoritem v 18. minutě 2:0. Pak se ale Vimperk nadechl snížením z pokutového kopu po zbytečném faulu v rohu vápna a ještě do přestávky otočil – 2:3. Po změně stran už byli hosté lepší a drželi zápas ve svých rukou. Milevšťákům docházely síly a zápas se v sychravém počasí dohrával jen z povinnosti – 3:6.

Společenství Vimperku a Volyně tak jelo domů na dokopnou s pěti body v autobuse, Milevsko získalo jen jeden. Žákovská družstva Milevska už skončila podzimní část přeboru minulý týden.

Starší dorost: Milevsko / Sepekov – Vimperk / Volyně 1:2 na pen. (1:1). Branky: 6. Jenšík – 35. Kliment (pen.).

Mladší dorost: Milevsko / Sepekov – Vimperk / Volyně 3:6 (2:3). Branky: 12. Švejda, 18. Kaleja, 62. Hubáček – 30. a 45. Pasecký, 33. a 51. Hovorka, 37. Toman, 71. Steiner.