Search
Close this search box.

Starší dorostenci Milevska poprvé padli, mladší také neskórovali

MILEVSKO – Starší dorostenci Milevska vybojovali v úvodních dvou kolech pět bodů ze šesti možných a povedený úvod sezony chtěli potvrdit i v sobotu doma proti Veselí. Hosté ale byli dokonce stoprocentní a dělili se o první místo s Pískem B. Svou dosavadní suverenitu nakonec potvrdilo sdružení Veselí nad Lužnicí a Suchdolu i v Milevsku, kde zvítězilo 3:0, když domácí trápila spousta nevynucených nepřesností. Střelecky naprázdno pak vyšli i mladší dorostenci, o jejich prohře rozhodl jediný gól po změně stran – 0:1. Velmi cenné vítězství ze hřiště Meteoru Tábor naopak přivezli mladší žáci, kteří po změně stran otáčeli výsledek a zvítězili 5:3. V příštím víkendu se doma představí právě žáci, kteří přivítají v neděli 17. září Hradiště (starší 12.30, mladší 14.30).

Starší dorost: Milevsko – Veselí / Suchdol 0:3 (0:1).
Mladší dorost: Milevsko – Veselí / Suchdol 0:1 (0:0).

Petr Češka, trenér st. dorostu Milevska: „Věděli jsme, co nás čeká, a že to bude těžký zápas, protože jsme s nimi hráli v přípravě. První poločas jsme ještě herně relativně zvládali, ale pak jsme začali hodně faulovat, kopala se proti nám spousta standardek a z jedné jsme dostali první gól. Druhá půle už byla hodně rozkouskovaná, takže jsme se vůbec nedostali do tlaku. Když už jsme se dostali dopředu, tak jsme se o to připravili nepřesnou ztrátou nebo špatnou přihrávkou, takže se to na nás valilo zpátky. Nedali jsme si tři kloudné kolmé přihrávky za sebou. Po druhém gólu už bylo po zápase. Nicméně Veselí bylo suverénně nejlepším soupeřem, na kterého jsme zatím v sezoně narazili.“

Karel Vu Quang, trenér ml. dorostu Milevska: Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili několik dobrých šancí, které jsme bohužel neproměnili. Ve druhé půli jsme mohli za stavu 0:0 kopat penaltu, rozhodčí však situaci viděl jinak. Následně jsem dostali gól na 0:1. Týmu bych nechtěl vyčítat ochotu, píli, nebo nasazení, ale spíše máme problém, že mnohdy reagujeme víc na soupeře a rozhodčí, než na hru. Rozhodčí odpíská faul v náš prospěch, my potřebujeme hrát a místo toho se začneme se soupeřem postrkovat, to opravdu není mentalita, kterou chci vidět na hřišti. Ke konci utkání jsme neproměnili penaltu. Byl to pro nás opravdu smolný zápas a můj názor je, že vyhrál šťastnější.