Derby na úvod jarní části zvládlo lépe Milevsko B

BOŽETICE – Jarní část I. B třídy, skupiny C začala zostra – nedělním derby v Božeticích, kam přijela nedaleká rezerva Milevska. Na podzim ve vzájemném utkání možná trochu nečekaně zvítězili v Milevsku hosté, tentokrát se karta obrátila. Přestože v zápasech milevských mladíků většinou platí, že se jim hraje lépe na větším domácím hřišti, kde mohou uplatnit své rychlostní i fotbalové přednosti, tak nyní dokázali Božetice přehrát i fyzicky a nakonec zvítězili díky dvěma gólům v závěru 3:1. Božetice čeká hned o víkendu další derby a mají možnost napravit svou porážkou – jedou totiž přes kopec do Sepekova (sobota, 16.30). Milevsko hostí v neděli Čimelice (16.30).

TJ Božetice – FC ZVVZ Milevsko B 1:3 (1:1)

Branky: 17. Josef Fara – 4. Imbr, 77. Kutil, 89. Jakeš. Rozhodčí: Křížovský.

Božetice: T. Horek – Pecka, Němec, Jan Jakeš, Kofroň – Jíška (33. Beran), F. Horek (80. Pecháček), L. Stejskal (78. Jiří Fara), P. Stejskal (60. Podlipský) – Januš – Josef Fara.

Milevsko B: Mára – P. Peták, Martin Hejl, F. Milaberský, Keřka – Imbr (78. Samec), M. Dvořák, Čanda (41. Josef Jakeš), Martin Mladý – Brož (54. Michal Mladý), Kutil (88. Kříž).

Petr Češka, trenér Milevska B: „Za druhý poločas si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Herně jsme byli lepší a šli jsme si za rozhodnutím, nakonec jsme zápas zlomili trochu šťastným gólem na 2:1 po chybě brankáře, kdy Šimon Kutil doklepl míč do prázdné brány. Je paradox, že jsme s Božeticemi prohráli doma a venku na menším hřišti vyhráli, ale kluci to odmakali a fyzicky se jim dokázali vyrovnat. Pak už rozhodla naše fotbalovost.“