Derby mezi Čimelicemi a Milevskem vyhrál pasivnější tým

ČIMELICE – Ve 13. kole nejvyšší krajské soutěže bylo na programu očekávané derby dvou nedalekých soupeřů – Čimelice hostily Milevsko. Domácí do utkání vstoupili lépe a v 19. minutě vedli 2:0. Ve zbytku první půle však trestuhodně přestali hrát. Hosté měli několik šancí, nastřelili tyč, ale gól v úvodním dějství nedali. Po přestávce už Čimeličtí, i vinou úbytku fyzických sil a strachu o výsledek, na útočení postupně rezignovali úplně. Jen poctivě bránili v hlubokém bloku a odkopávali balony. Hosté z města vzduchotechniky střídajícím Patákem rychle snížili a po vstřelení kontaktního gólu se dostali do několika dalších šancí, ale vylámali si zuby na hrdinovi dne brankáři Sika Filipu Slavíkovi. Vinou chabé produktivity tak Milevští prodloužili sérii bez vítězství už na devět zápasů, naopak Čimelice vyhrály, byť trochu šťastně, podruhé v řadě a posunuly se do klidného středu tabulky.

SK Siko Čimelice – FC ZVVZ Milevsko 2:1 (2:0). Branky: 8. M. Suchan, 19. Řezáč – 50. Paták. Rozhodčí: Tupý – Krčín, Klátil. DFA: Miroslav Brož. ŽK: 1–2 (Viták – Marvan, Barda). Přihlíželo 100 diváků.

Čimelice: Slavík – Pšenička, Bednařík, R. Převrátil, Viták – Rambous, Nekl (88. Pavlíček) – Řezáč, Hegenbart (90. Němec), Varhan (69. Pávec) – M. Suchan (53. Nosek).

Milevsko: Pavel Dvořák – J. Kosobud, Vakoč, Petr, P. Novotný (79. Skalický) – Marvan, J. Komárek – Sedlák (46. Paták), F. Koutník, M. Málek – Barda.