Čtyři zápasy a čtyři výhry! Takový víkend ještě v sezoně milevská mládež nezažila

MILEVSKO – To tu ještě nebylo! Devátým kolem o víkendu pokračovaly krajské přebory mládeže a vůbec poprvé v sezoně se mládežnickým družstvům Milevska ve společenství se Sepekovem v krajských přeborech dorostu a žáků poštěstilo, že neztratila v žádné ze čtyř kategorií jediný bod. Velkou úlevu o víkendu prožili zejména starší žáci trenéra Lukáše Kosobuda, kteří si na devátý pokus konečně připsali bodový zisk, porazili doma Kaplici 2:0 a odlepili se ode dna tabulky. Vítězství si ale tentokrát připsali také starší a mladší dorostenci i mladší žáky. Ti sice v průběhu první půle prohrávali, ale ještě do jejího konce otočili stav na 3:2 a po změně stran už svěřenci kouče Ondřeje Jordána dominovali. Po výhře 6:2 jsou na třetím místě přeboru a právě z tohoto utkání jsou snímky ve fotogalerii. Příští víkend se doma představí opět žáci, tentokrát přivítají v neděli 23. října Roudné.

Bukovsko – Ševetín – St. Dorost 0-4
Dnešní zápas se mi hodnotí velice dobře jelikož pro nás byl moc důležitý a jsem rád že k němu kluci přistoupili na 100% a od začátku zápasu to bylo jen o nás jak a kdy se prosadíme. Nakonec se nám to povedlo čtyřikrát a tím pádem byl zápas pevně v naší režii.. Za výkon zaslouží pochvalu celý tým ale ještě jednu si zaslouží Vojta Baštýř byl to jeho zápas dva góly dal a jeden připravil..

Bukovsko – Ševetín – ml. dorost 0:2 (0:1) góly Turek a Sivák. 3 body ze zapasu bereme ale herně to od nás nebylo ideální.. Vázla nám kombinace a představovali bychom si větší nasazení. Přišlo mi,že jsme soupeře chtěli porazit v chůzi. Většinu zapasu to byla z naší strany křeč. Soupeře jsme sice nepoustěli do golových šancí, ale naše poslední třetina hřiště neměla kvalitu.. V druhé půli jsme měli sice zápas pod kontrolou, ale takový výkon by příští týden na SKP nestačil..

Starší žáci: Milevsko / Sepekov – Kaplice 2:0 (0:0). Branky Milevska: Kripner, Švejda.
Hodnocení Lukáše Kosobuda, trenéra Milevska: „Konečně jsme se dočkali a spadl nám obrovský balvan ze srdce, který nás tížil. Kór teď ještě po Prachaticích, kde jsme hráli minulý víkend opravdu slušně, ale dopláceli jsme na chyby, které se letos bohužel opakují pořád dokola. Věřil jsem, že s Kaplicí už to vyjde, měli jsme i celkem slušnou sestavu. Dneska to ale bohužel fotbalově tak dobré nebylo, nehráli jsme to, co jsme chtěli, nicméně jsme urvali tři body, které už jsme nutně potřebovali. Po prvním gólu jsem začínal věřit, že to uhrajeme. Doufám, že se teď chytíme a půjde to líp. Ale musíme dál pracovat, nějakým způsobem dohrát podzim a pak se soustředit na poctivou zimní přípravu a jarní část soutěže, abychom se hodně zlepšili. Takhle by to totiž nešlo. Vzhledem k tomu, v jaké jsme teď situaci, už před námi nemůže být jiný cíl než záchrana.“

Mladší žáci: Milevsko / Sepekov – Kaplice 6:2 (3:2). Branky Milevska: Bolek, Kripner 2, Ferko, Škoda.
Hodnocení Ondřeje Jordána, trenéra Milevska: „V minulých kolech jsme měli dva těžké zápasy proti Jindřichovu Hradci a Prachaticím, což jsou týmy, se kterými bojujeme v horních patrech tabulky. S Hradcem jsme doma dostali gól na 5:5 v poslední minutě a prohráli jsme na penalty, v Prachaticích jsme podali skvělý kolektivní výkon a vyhráli 3:0. Kaplice je papírově přece jenom trochu slabší soupeř, tak jsme tomu přizpůsobili i sestavu, aby si zase zahráli i všichni mladší kluci, kteří v minulých dvou zápasech nedostali tolik šancí. Sice jsme prohrávali 1:2, ale nakonec jsme to otočili až na 6:2. Měli jsme dost šancí a napadalo nám to tam až ke konci. Kluci jsou bojovníci a chtějí vyhrávat, to je hlavní. Slíbili jsme jim, že když z tohoto trojzápasu udělají aspoň sedm bodů, tak dostanou řízky, takže si to teď jdeme užít a trochu to oslavit do klubovny. Jsem šťastný, protože zůstáváme poblíž čelu tabulky, ale budeme makat dál, protože chceme do evropských pohárů.“

Starší dorost: Ševětín / Dolní Bukovsko – Milevsko / Sepekov 0:4 (0:2). Branky Milevska: Baštýř 2, Martínek, Popuša.
Mladší dorost: Ševětín / Dolní Bukovsko – Milevsko / Sepekov 0:2 (0:1). Branky Milevska: Turek, Sivák.
Starší žáci: Milevsko / Sepekov – Kaplice 2:0 (0:0). Branky Milevska: Kripner, Švejda.
Mladší žáci: Milevsko / Sepekov – Kaplice 6:2 (3:2). Branky Milevska: Bolek, Kripner 2, Ferko, Škoda.

• Program milevských družstev na příští víkend
Starší dorost: SKP ČB – Milevsko / Sepekov (sobota 22. října, 10)
Mladší dorost: SKP ČB – Milevsko / Sepekov (sobota 22. října, 12.15)
Starší žáci: Milevsko / Sepekov – Roudné (neděle 23. října, 11.30)
Mladší žáci: Milevsko / Sepekov – Roudné (neděle 23. října, 13.30)