Čimelice byly po derby v Milevsku s bodem spokojenější, hrdinou brankář z nouze Václav Nosek

MILEVSKO – Remíza s rozdílnou příchutí. Do města vzduchotechniky dorazil ke šlágru 23. kola nejvyšší krajské soutěže nejen regionální, ale i tabulkový soused z Čimelic. Oba týmy dělil jediný bod a stejný rozestup zůstává i po nedělním derby, které skončilo remízou 1:1. Z dělby bodů ale měli domácí Milevšťáci mnohem menší radost než hosté, protože po oboustranně vlažné a divácky nezáživné první půli zabrali a vytvořili si ve druhém poločase i šance, ale dlouho jim stál v cestě Václav Nosek. Jindy ofenzivní fotbalista si pro nedělní zápas podle svých slov „vytáhl nejkratší sirku“ a vypomohl svému týmu při zranění obou čimelických gólmanů mezi tyčemi. Pětatřicetiletý fotbalista, který se v roce 2015 krátce mihl i v milevském béčku, kapituloval až v 79. minutě po střele Hejla – 1:0. Domácí ale vítězství neuhájili, čtyři minuty před koncem vyrovnal kapitán Sika Hegenbart a vystřelil týmu bod, který Čimeličtí zejména po průběhu druhé půle logicky oslavovali, jakoby v Milevsku zvítězili.

Neděle 28. dubna
FC ZVVZ Milevsko – SK Siko Čimelice 1:1 (0:0). Branky: 79. Hejl – 86. Hegenbart. Rozhodčí: Albert – Mach, Toucha. DFA: Vlastimil Šnajder. ŽK: 1–3 (Petr – Mezera, Nekl, J. Viták). Přihlíželo 149 diváků.
Milevsko: Pavel Dvořák – Martin Hejl, J. Kosobud, Petr, M. Málek – Komárek, Maršík – P. Novotný (58. Kálal), Marvan, Barda – Sedlák (83. Paták).
Čimelice: Nosek – Hegenbart, J. Viták, Listopad, Rambous – Nekl, R. Převrátil – Řežábek (90. Froněk), Káš, Mezera (86. Varhan) – Hovorka.