Chyšky žalostnou koncovkou ušetřily soupeře od debaklu

CHYŠKY – K nedělnímu přípravnému utkání si chyšečtí muži pozvali po dvou porážkách na úvod přípravy starší dorostence z Milevska, kteří minulý víkend po slibném výkonu podlehli 2:4 osmnáctce ligového Táborska. V duelu dvou týmů, které se zpravidla pohybují v horních patrech svých soutěží a jsou tedy zvyklé vyhrávat, potvrzovali od úvodního hvizdu sudího Bartůňka větší kvalitu a zkušenost domácí fotbalisté, kteří zápasu jasně dominovali. S výjimkou pár hlušších pasáží se hrálo prakticky na jednu branku a milevští dorostenci mohli být rádi, že jejich gólman Michal Hejl předvedl několik výborných zákroků, a že zkušení domácí borci si navíc nejspíše šetřili střelecký klid na první mistrovské utkání, protože zahazovali jednu šanci za druhou.

Přesto si Chyšečtí připsali po gólech Ondřeje Brože, Václava Kosíka a Lukáše Lívance zasloužené vítězství a pohodovou generálkou se naladili na nedělní mistrovskou premiéru doma proti Větrovům. Dorostenci pod vedením kouče Petra Češky, kteří před sebou mají ještě hodně práce, zahájí krajský přebor až o týden později a nadcházející víkend je čeká generálka shodou okolností proti větrovským dorostencům.

Neděle 11. srpna
FC Chyšky – FC ZVVZ Milevsko starší dorost 3:0 (1:0). Branky: Brož, V. Kosík, Lívanec. Rozhodčí: Bartůněk. Přihlíželo 50 diváků.