Chyšky vyloupily Milevsko B! Rozhodl exmilevský Šimák

MILEVSKO – Jedno z mnoha regionálních derby v krajské I. B třídě připadlo také na víkendové osmé kolo, když na hřiště Milevska B v neděli přijely Chyšky. Duel dvou týmů, které se dobře znají z přípravných zápasů a také je pojí nedávné a hlavně nečekané porážky ze Sepekova, zvládli lépe fotbalisté Chyšek. Vyrovnané a nepříliš oku lahodící utkání, kterému chyběla větší jiskra, ale zase se bojovalo na poměry derby v duchu fair-play a bez zbytečných emocí, totiž rozhodla jediná branka. Tu vsítil už ve třetí minutě jeden z mnoha chyšeckých hráčů s milevskou minulostí Jan Šimák – 0:1. Největší šanci na vyrovnání měl po přestávce stoper Václav Mácha, ale po rohovém kopu hlavičkoval z čisté šance jen do tyče. Svěřenci trenéra Bohuslava Hanuse tak uhájili nejtěsnější vítězství a svého soupeře přeskočili v tabulce. Milevsko B podruhé za sebou prohrálo.

FC ZVVZ Milevsko B – FC Chyšky 0:1 (0:1). Branka: 3. Šimák. Rozhodčí: Kadlec – Prinz, Brodský. DFA: Josef Vrzal. ŽK: 1–0 (Š. Komárek). Přihlíželo 90 diváků.

Milevsko B:
Hron – O. Dvořák (76. Š. Komárek), Mácha, Bulín, Hrubec – M. Novotný, Kálal, F. Milaberský (82. Jakeš), Květ (63. Reiniš) – Kutil, Štemberk.

Chyšky:
Janouch – V. Petřík, R. Vačlena, Vaverka, M. Prášek – Jiří Barda, J. Málek – Lívanec (77. O. Vačlena), Kukač (46. L. Prášek, 92. Brož), V. Kosík – Šimák (90. O. Špánek).