Ani hattrick nejlepšího střelce soutěže Daniela Petříka na výhru nestačil

MILEVSKO – Čekání fotbalistů Milevska na tříbodový zápas trvá dál. Poslední domácí utkání v tomto kalendářním roce sehráli svěřenci trenéra Strnada v neděli proti ambiciózní Hluboké nad Vltavou. Vzduchotechnici z posledních tří utkání získali pouhý bod a herní útlum chtěli zastavit právě proti nováčkovi soutěže, který se ale hned po postupu zařadil mezi elitní týmy i v nejvyšší krajské soutěži, takže domácí nečekalo nic jednoduchého. Vzduchotechnici v první půli vedli po dvou brejkových situacích Petříka 2:0 a zápas měli výborně rozehraný. Ve druhé půli jim ale došly síly a dostavila se celá řada chyb v defenzívě, až domácí ztratili výhru a zápas skončil remízou 3:3.

Petřík po změně stran završil z penalty hattrick a dostal se se 14 góly na čelo tabulky střelců celé soutěže, ani to ale na výhru domácím nestačilo. Poslední zápas podzimu sehraje Milevsko v sobotu 12. listopadu od 14 hodin na trávníku posledních Prachatic.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Hluboká nad Vltavou 3:3

(2:0). Branky: 10., 14. a 61. (pen.) Petřík – 49. Křiváček, 62. Škoda (pen.), 65. Rubick. Rozhodčí: Nedvěd – Šťastný, Vican. DFA: Jaromír Chlaň. ŽK: 3–2 (Kosobud, Petřík, Marvan – Konečný, Funda). Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko: Dvořák – Hejl, Vakoč, O. Kosobud, Kálal – Maršík, Souček – Stejskal (79. Pich), Petřík, Přibyl (65. Bártík) – Marvan (65. Sedláček).

Hluboká nad Vltavou: Konečný – Rubick, Otepka, Antoš, Kössl – Kadlec (73. Rottenborn), Hrachovec, Škoda, Krejčí (87. Kolafa) – Křiváček (73. Šestauber), Funda.

Hlavní trenér Miroslav Strnad
Soupeř měl kvalitu, nám došly síly
Hrál se těžký zápas na těžkém terénu. Podali jsme slušný výkon a kluci se rvali o tři body. Začali jsme dobře, první poločas se nám podařilo jít do dvoubrankového vedení, ale pak nám došly síly. Je třeba brát v potaz, že soupeř měl určitě svou kvalitu, patří mezi největší favority na postup. Jak nám ubývaly síly, občas vypadla i koncentrace a z toho pramenily chyby, které jsme udělali. Pak už jsme blbě řešili finální fázi, báli jsme se to vzít na sebe nebo podržet míč, posledních 20 minut pro nás bylo nesmírně náročných fyzicky i psychicky. Valilo se to na nás a nakonec máme jen bod.