Zlatá ruka trenéra! Výhru Milevska vystřelil střídající Alexa

Ke šlágru pátého kola nejvyšší krajské soutěže v neděli přijel do Milevska dosud neporažený Olešník. Domácí vzduchotechnici potřebovali napravit výbuch z Dražic, kde po nejhorším výkonu sezony prohráli 0:2, aby se udrželi v boji o čelo tabulky. Milevsko bylo lepší, mělo převahu, ale dlouho se zdálo, že utkání skončí nerozhodně 1:1. Rozdílový gól stále nepřicházel. Nakonec domácí překlopili misky vah na svou stranu paradoxně až v závěru utkání, kdy se hra pomalu srovnávala a Olešník vystrkoval růžky. Trenér Strnad poslal do hry v 86. minutě Jiřího Alexu a tomu stačila jediná minuta, aby si naběhl na přesný centr Málka z levé strany a krásnou ranou z voleje vystřelil Milevsku zasloužené tři body – 2:1. Vzduchotechnici si polepšili na pátou příčku, Olešník se po první letošní porážce propadl z prvního na čtvrté místo.

FC ZVVZ Milevsko – FK Olešník 2:1 (1:1). Branky: 42. Sedlák, 87. Alexa – 38. Pomeje. Rozhodčí: Koranda – Tupý, Klátil. DFA: Vladimír Eibl. ŽK: 3–3 (Barda, Vakoč, Sedlák – Heller, Studnička, Nygmet). Přihlíželo 120 diváků.