Před prvním zápasem jsem nespal, přiznává Martin Petr

MILEVSKO – Se svou krátkou misí u milevského A týmu zatím může být spokojen. Trenér Martin Petr převzal mužstvo po svém kamarádovi Miroslavu Strnadovi po sérii porážek čtyři kola před koncem podzimu. Ze zbývajících dvanácti možných bodů jich pak vybojoval hned devět. Vzduchotechnici pod jeho vedením padli jen v Týně nad Vltavou. Osmatřicetiletý kouč přiznává, že u A týmu pociťoval větší tlak ze všech stran. „Před prvním zápasem jsem nespal. Když trénujete áčko, hned vám všichni volají, zajímají se. Je to zkrátka výkladní skříň klubu, něco úplně jiného než mládež,“ potvrdil Petr.

Protože ale musel v posledních týdnech podzimu skloubit trénování A týmu Milevska ještě s trénováním místního dorostu a aktivním hraním za Sepekov v I. B třídě, domluva platila zatím jen právě pro zbytek podzimní části. Co bude dál, to se rozhodne v nejbližších dnech. Dnes Milevšťáci zakončují podzim tradiční dokopnou na hřišti.

Mužstvo se vám povedlo vytáhnout z výsledkové krize. Jste se závěrem podzimu spokojen?
Myslím, že i kdyby u mužstva zůstal Míra Strnad, tak by se to zlomilo. Ale zkrátka se udělala nějaká změna a jsem za ty body rád. Z výsledkové krize jsme se dostali a podzim ukončili se 22 body. Když jsem nastupoval, byl bych za devět bodů rád, ale když to vezmu zpětně, tak mě hrozně mrzí prohra v Týně. Spíš jsem myslel, že vyhrajeme první tři zápasy, s výhrou na Táborsku už se tolik nepočítalo, ještě když za ně nastoupili ve druhé lize vykartovaní áčkaři Almeida a Tijani.

V jakém stavu jste mužstvo přebíral po svém předchůdci?
Stav byl dobrý, kluci byli natrénovaní, v tom problém určitě nebyl. Spíš to možná bylo o tom, že už opravdu po té době potřebovali slyšet jiný hlas, jiné pokyny. I když my máme s Mírou na fotbal hodně podobné názory. Parta je tady u áčka opravdu skvělá. Jsou to z 90 procent mladí kluci, kteří spolu vyrůstali a na to jsme sázeli. Plus byli doplněni o zkušené dravce a nějakým způsobem si to sedlo. Změnil jsem jen drobnosti, které jsem si říkal, že by mohly fungovat.

Jaké změny byly nejzásadnější?
Zejména nám pomohlo, že se zrovna na můj první zápas kluci…