Okresní derby v Milevsku gól nenabídlo, nejblíže byl Petřík

MILEVSKO – Fotbalisté Milevska sehráli třetí domácí utkání v řadě v neděli 18. září, kdy se v okresním derby postavili tváří v tvář Protivínu a chtěli natáhnout sérii bez porážky už na pět zápasů. Protivín ale také zaznamenal oproti loňsku výrazné zlepšení a zejména do ofenzívy patří k nejlepším celkům soutěže. Zápas nakonec moc fotbalové krásy nenabídl a diváci neviděli ani žádný gól, takže si oba týmy rozdělily po bodu a alespoň si prodloužily své série bez porážky. Milevsko bylo blízko brance v první půli, ale Kortana vychytal při samostatném úniku Váverka a Petříkův lob skončil na břevnu. Po změně stran sice domácí drželi soupeře častěji na své útočné polovině, ale do vážnějších šancí už se nedostávali. Gólmani Dvořák s Váverkou tak zapsali do statistik čistá konta, naopak útočníci si nedělní mač za rámeček nedají.

Po třech domácích zápasech nyní čeká Milevsko venkovní utkání, ale zase nepojede daleko. V sobotu 24. září se představí od 16.30 hodin na hřišti čtrnáctých Dražic, které získaly první body až v tomto kole doma se Strakonicemi (2:0).

FC ZVVZ Milevsko – FK Protivín 0:0

(0:0). Bez branek. Rozhodčí: Jevčák – Pravda, Němec. ŽK: 0–3 (Petr, Vojta, Hrachovec). Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko: Dvořák – Hejl, Vakoč, Kosobud, Maršík – Bártík (60. Kálal), Souček – Kortan (46. Marvan), Petřík, Málek – Hadáček (79. Sedláček).

Protivín: Váverka – Vojík (76. Štěpka), Vojta, Nedvěd, Zach – Hrachovec (90. Urban), Bečvář (82. Abatawa), Z. Vorel, Říha – J. Vorel, Petr (86. Dan).