Mistři! Milevští mladší dorostenci ovládli krajský přebor

HRADIŠTĚ – Potvrdili, že jsou nejlepší! Mladší dorostenci FC ZVVZ Milevsko zvládli i sobotní derniéru na hřišti dvanáctého Hradiště, bez absentujícího trenéra Petra Petáka vyhráli drtivě 15:0, když už za první půli nasázeli dvouciferný počet branek, a stvrdili titul krajských přeborníků. Náskok vzduchotechniků činil po podzimu sedm bodů, na jaře se sice po odchodu kanonýra Václava Šťástky do ligového Písku postupně ztenčoval, ale nakonec svěřenci trenéra Petra Petáka udrželi dvoubodový odstup od druhé Lokomotivy České Budějovice. Třetí skončily Strakonice. Vzduchotechnici tak navázali na loňský triumf starších žáků a potvrdili, že milevská mládež patří na úrovni kraje mezi absolutní jihočeskou elitu.

Mistrovský pohár mladším dorostencům na Hradiště přivezl za Jihočeský krajský fotbalový svaz symbolicky Josef Šácha, který má právě v Milevsku prarodiče a před více než dvaceti lety ve městě vzduchotechniky dokonce jeden rok hrál za mladší dorost divizi.

Mladší dorost: Hradiště – Milevsko 0:15 (0:10). Branky: Bártík 3, Dvořák, Koliandr a Kotrba po 2, Brož, Doubek, Neužil, Vojtěch Charypar, Bartůněk a Süsmilich po 1.

Starší dorostenci ještě na dálku bojovali s budějovickým SKP o konečné třetí místo, bodově byly oba celky srovnány. Na soupeře z krajské metropole vzduchotechnici před zápasem ztráceli dvě branky, ale protože Hradiště roznesli 7:0 a SKP vyhrálo na hřišti Českého Krumlova pouze 2:1, nakonec ukořistili umístění na stupních vítězů právě Milevšťáci!

Starší dorost: Hradiště – Milevsko 0:7 (0:2). Branky: L. Prášek 2, Květ, Sedláček, Kálal, Bulín, Štemberk.