Milevští starší dorostenci jsou doma stoprocentní

MILEVSKO – Ani ve druhém domácím utkání nového ročníku krajského přeboru nezaváhali. Starší dorostenci FC ZVVZ Milevsko v sobotu dopoledne na vlastním umělém trávníku porazili Meteor Tábor 4:1 a napravili zbytečnou ztrátu bodů z minulého týdne, kdy prohráli na hřišti budějovické Lokomotivy smolně 1:2. Cesta za sobotní výhrou ale nebyla jednoduchá. Bojovný soupeř z Tábora nastoupil odvážně a domácí přečkali úvodní šance hostů i se štěstím. Až poté začali dominovat zejména v záložní řadě a do přestávky si vytvořili dvougólový náskok. Krátce po změně stran navíc střelou zpoza vápna zvýšil už na 3:0 kapitán Pěchota.

Hosté ale zápas nezabalili. Naopak se s ním snažili stále něco udělat, snížili na 1:3 a nadále větrali domácí obranu. Milevsko tak opět uklidnil až v 81. minutě stoper Adam Hrubec, který se prosadil a skóre zápasu uzavřel svým typickým způsobem – hlavou po rohovém kopu stanovil konečný výsledek na 4:1. Další zápas odehraje milevský starší dorost v sobotu 9. září na hřišti SKP České Budějovice.

Starší dorost: Milevsko – Meteor Tábor 4:1 (2:0). Branky: 23. Sedláček, 38. Kálal, 49. Pěchota, 81. Hrubec – 55. Vaňo. Rozhodčí: Žemlička – Čanda, Pípal. ŽK: 0–1 (Vaňo). Přihlíželo 50 diváků.

Sestava Milevska: Hron – Martin Hejl, Hrubec, Bulín, Š. Komárek – Bártík, Pěchota, Kálal, Bareš – Štemberk, Sedláček. Střídali Jakeš, Voj. Charypar a Reiniš.