Milevsko v premiéře vypráskalo blatenský „průchoďák“

MILEVSKO – Sedm kulí nepadlo jen v Sarajevu, ale také uplynulou neděli v Milevsku, kde domácí vzduchotechnici v jarní premiéře vypráskali nováčka z Blatné 7:1! Domácí od úvodních akcí potvrzovali, že stoprocentní bilance z přípravy nebyla náhodná a po dvanácti minutách už vedli o dvě branky, což dalo ráz celému utkání. Vyjma hluché desetiminutovky právě za stavu 2:0, kdy Milevští polevili a hosté dvakrát nastřelili břevno, měl domácí favorit celé utkání pod kontrolou. Často navíc svěřencům kouče Miroslava Strnada ulehčili hru až naivně bránící fotbalisté Blatné, kteří vůbec nezachytávali nápadité náběhy domácích a dávali jim až příliš místa v pokutovém území. První půle tak skončila 4:0 a po přestávce, kdy už se zápas dohrával v mnohem poklidnějším tempu, přidali vzduchotechnici další tři góly. Čestný úspěch Blatenských zaznamenal v 81. minutě za rozhodnutého stavu 6:0 Křivanec, na domácí straně exceloval opět nejlepší střelec přípravy Jakub Barda, který nasázel hattrick.

Další zápas hrají Milevšťáci na hřišti třetího Lomu, Blatenské čeká okresní derby Strakonicka doma s Osekem.

Krajský přebor – neděle 17. března
FC ZVVZ Milevsko – TJ Blatná 7:1 (4:0). Branky: 6., 42. a 67. (pen.) Barda, 12. Petr, 41. Petr Dvořák, 75. Paták, 90. Marvan – 81. Křivanec. ŽK: 2–2 (Komárek, Marvan – Mišiak, Říha). Rozhodčí: Hoch – Toucha, Novotný. DFA: Jiří Urban. Přihlíželo 110 diváků.