Milevsko v podzimní derniéře vyloupilo Hlubokou a přerušilo dlouhé čekání na výhru

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Konečně se dočkali! Šest zápasů vzduchotechnici čekali na vítězství. Dočkali se až na úplný závěr podzimní části, ve které měli obrovské problémy se zraněním klíčových hráčů, na hřišti Hluboké nad Vltavou. Hostující svěřenci kouče Miroslava Strnada udělali důležitý krok k cennému vítězství hned v úvodní čtvrthodině, kdy se díky gólům Bardy z penalty a Sedláka ujali vedení 2:0. Pak nepochopitelně přestali hrát a domácí se chopili taktovky. Navíc se ve 26. minutě pískala penalta po faulu Jiřího Kosobuda i na druhé straně, ale domácí Kössl z puntíku vůbec netrefil bránu. Domácí tak snížili až šťastnou brankou Legdana ze 39. minuty – 1:2. Po změně stran Hluboká pokračovala v náporu a zejména po vysokých nákopech a standardních situacích měla plno závarů v pokutovém území.

Šance si ale vypracovali i hosté, kteří hrozili z protiútoků do otevřené obrany. Třeba jen v 67. minutě spálil dvě obrovské šance milevský útočník Petr Dvořák, když nejprve netrefil na malém vápně Sedlákovu přihrávku před odkrytou bránu a o pár sekund později po Málkově centru z opačné strany hlavičkoval do tyče. Nakonec se ale svěřenci trenéra Strnada pojistky přece jen dočkali, a to v 90. minutě, kdy proměnil svůj brejk střídající Paták – 1:3.

TJ Hluboká nad Vltavou – FC ZVVZ Milevsko 1:3 (1:2). Branky: 39. Legdan – 9. Barda (pen.), 15. Sedlák, 90. Paták. Rozhodčí: Kroutl – Jarolím, Macko. DFA: Josef Šafránek. ŽK: 2–4 (Šiller, Kadlec – J. Kosobud, Marvan, Petr Dvořák, Martin Hejl). Přihlíželo 70 diváků.
Hluboká nad Vltavou: Šiller – Kössl, Turek (64. L. Adam), Legdan, Němec – Rubick, Stráský – Maurer (75. Vácha), Kadlec, Křiváček (46. Antoš) – T. Adam.
Milevsko: Pavel Dvořák – Martin Hejl, J. Kosobud, Petr, M. Málek – Sedlák, Barda, Marvan, P. Novotný (69. M. Novotný) – Vakoč (80. Kálal), Petr Dvořák (86. Paták).