Milevsko v domácí premiéře ukopalo nejtěsnější výhru

MILEVSKO – Úvodním testem před svými fanoušky prošli. S jasným záměrem nastupovali fotbalisté Milevska do prvního domácího zápasu letošní sezony – napravit nepovedený start v Semicích, kde padli 1:2. Do Milevska ale přijel i další nabuzený nováček Trhové Sviny, který v prvním kole doma vypráskal Dražice 5:1. Před Milevšťáky tak rozhodně nebyla lehká šichta, což se také ukázalo. Domácí tým měl sice jasnou převahu, ale místo toho, aby rozhodl už do přestávky, vstřelil z mnoha šancí jen jediný gól Součkem po krásně zahraném rohu Kortana. Pak nastřelili jen tyč právě Kortan nebo Petřík a festival zahozených šancí pokračoval i po změně stran. Jak se blížil závěr utkání a pojistka nepřicházela, zvyšovala se nervozita domácích hráčů i lavičky, protože několik podobně rozehraných utkání loni Milevsko v závěru kvůli špatné koncovce ztratilo. Tentokrát ale Dvořák udržel čisté konto, Trhové Sviny si ani žádnou výraznější šanci nevypracovaly a odjely z Milevska s prázdnou – 1:0.

Další zápas hrají svěřenci trenéra Miroslava Strnada v neděli na hřišti Jindřichova Hradce (16), ale uvědomují si, že výkon bude potřeba i přes nedělní zisk tří bodů ještě zlepšit.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Spartak Trhové Sviny 1:0

(1:0). Branka: 19. Souček. Rozhodčí: Albert – Krčín, Mach. ŽK: 2–2 (Martin Hejl, Vakoč – Hruška, Valut). Přihlíželo 80 diváků.

Milevsko: Pavel Dvořák – Hejl, Vakoč, Marvan, Málek – Maršík, Souček – Přibyl, Petřík (87. M. Dvořák), Kortan (72. Kálal) – Sedláček (79. Pich).
Trhové Sviny: Brůha – D. Kodras (32. M. Kodras), Chromčák, Brůha, Novák – Kolář, Hruška, Šafránek, Kurali (25. Macák) – Gažák (69. Popovič), Valut.

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada
Lepší výkon než v Semicích,
ale zahozené šance mě mrzí
Po poločase jsme měli vést 3:0 a dohrát to více v klidu, zahráli by si podstatnější část i všichni kluci z lavičky, takhle jsme se báli o výsledek až do konce. V závěru utkání byla nervozita jak na hřišti, tak u nás na lavičce, to jsem poznal na sobě. Když si vezmu, že soupeř de facto neohrozí naši bránu a my máme nějakých pět, šest tutovek, tak jsem se fakt obával. Víme, jaké góly jsme v závěrech dostávali loni. Po herní stránce jsme podali lepší výkon než v Semicích, ale šance mě mrzí, kazí to náš dojem ze zápasu. Uvidíme, co přinese zápas na Jindřicháči. Co jsem se koukal na video, myslím, že by mohli chtít hrát fotbal, třeba nám to bude vyhovovat více. Věřím, že si odtud odvezeme nějaké body.