Fotbal – I. A třída, skupina A

Favorizované Bernartice se v derby protrápily k výhře

Nedělní odpoledne nemělo na programu jen derby pražských S, ve kterém Slavia remizovala se Spartou 1:1, hrálo se také regionální derby v rámci 15. kola áčkové skupiny I. A třídy mezi Bernarticemi a Milevskem B. Druhé Bernartice byly proti Milevsku B, které bojuje samo se sebou, jasným favoritem, ale nakonec se na výhru pořádně nadřely. Hosté neměli co ztratit a v úvodu měli více šancí, byli rychlejší i důraznější. V koncovce jim ale scházely zkušenosti, takže se vedení ujal trochu nezaslouženě bernartický Bivoj. Ve 27. minutě, kdy domácí poprvé vážněji zahrozili, odcentroval Adam Rakovan a sudí Tomáš Hanes odpískal penaltu za ruku Marka Masopusta. Pokutový kop bezpečně proměnil domácí specialista na tuto disciplínu brankář Tomáš Fučík – 1:0. A aby toho nebylo na Milevské málo, prosadil se před pauzou po akci jeho bratra Víta Fučíka ještě Rakovan – 2:0. Do kabin tak šli s trochu šťastným dvoubrankovým náskokem domácí. Oboustranně utrápený fotbal plný nepřesností, který diváky chvílemi spíše uspával, pokračoval i po přestávce. Milevsko už se na dostřel Fučíka moc nedostávalo, takže se zápas prakticky jen dohrával. S tím se ještě odmítl smířit hostující veterán Masopust, když v 85. minutě napřáhl z 25 metrů a krásnou ranou snížil na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnání už se jeho tým nedočkal – 2:1. Hloupou červenou kartu navíc vyfasoval minutu po korekci skóre milevský obránce Zbyněk Červenka, který na zemi po vzájemném souboji úmyslně udeřil domácího obránce Tomáše Češku a pravděpodobně si na nějakou dobu od mistrovských zápasů odpočine. Bernartice zůstávají po vítězství na druhém místě tabulky, Milevsko B se propadlo na úplný chvost, protože Hradiště remizovalo s Meteorem Tábor 2:2.

TJ Sokol Bernartice – FC ZVVZ Milevsko B 2:1 (2:0). Branky: 27. T. Fučík (pen.), 44. Rakovan – 85. Masopust. ŽK: 4–3 (Kukrál, Kloboučník, V. Fučík, T. Češka – Masopust, Červenka, Pinc). ČK: 0–1 (86. Červenka). Rozhodčí: Hanes – Kříž, Krejník. DFA: František Šafránek. Přihlíželo 130 diváků.

Bernartice: T. Fučík – Ťupa, Novák, Trantina, T. Češka – Kloboučník, Kukrál – Suchopár, V. Fučík, V. Homola (76. Sláma) – Rakovan.

Milevsko B: Hron – Červenka, Mácha, Masopust, P. Komárek – Csanda (74. Starý), Skalický, Alexa, Pinc – Reiniš (68. F. Milaberský), Šimák (46. D. Milaberský).