Milevsko zdobí defenziva, neinkasovalo třikrát v řadě
Na útočné polovině se fotbalisté Milevska trápí, v posledních dvou zápasech vyšli střelecky naprázdno, ale trenéra Miroslava Strnada může těšit alespoň spolehlivá obranná fáze mužstva. V sobotním utkání 21. kola krajského přeboru proti Jindřichovu Hradci udržel brankář Pavel Dvořák třetí čisté konto v řadě. Poslední gól inkasoval z kopačky protivínského Ondřeje Prášila v 76. minutě 18. kola přeboru (0:2). Dvořákova neprůstřelnost je tak v současnosti na 284 minutách. V sestavě proti Hradci přitom Milevsku chyběl stabilní stoper Jiří Kosobud, který dostal antibiotika. „Obrana ale zápas zvládla i v improvizovaném složení na výbornou, pochvalu zaslouží hlavně Vakoč a mladí bratři Novotní. Teď ještě doufám, že neskončí stejně jako Jirka Kosobud i Fanda Koutník, který odehrál celý zápas v horečkách,“ prozradil hned po utkání trenér Strnad.
Do zápasového rytmu se naopak vrací Petr Dvořák. Rychlý útočník a bratr gólmana Pavla Dvořáka zatím nastupuje po artroskopii kolena, které se podrobil 16. března, na menší časové úseky. Proti Čimelicím odehrál slabší čtvrthodinu, v neděli už šel do hry v 58. minutě. „S Petrem jsme domluveni, že bude hrát, jak se bude cítit. Svým důrazným a rychlostním stylem hry nás ale oživil, znát to bylo,“ pochválil trenér Miroslav Strnad svého svěřence.