Exmilevšťáci v chyšeckém dresu sestřelili rezervu vzduchotechniků

MILEVSKO – Program osmého kola krajské I. B třídy proti sobě svedl dva nedaleké soupeře a sousedy ze středu tabulky – devítibodové Milevsko B a Chyšky. S lepší náladou do zápasu šli hosté, kteří si v posledním kole doma proti odevzdaným Klukám s chutí zastříleli a hlavně si výrazně vylepšili skóre vítězstvím 7:0, zatímco Milevsko B nestačilo na posílanou rezervu divizní Soběslavi – 0:4. A střeleckou formu potvrdili Chyšečtí hned v první půli, kdy jim do branky padlo snad všechno, do čeho kopli – 0:4. Po poločase tak bylo prakticky rozhodnuto, prosadili se paradoxně výhradně hráči, kteří v minulosti oblékali také dres vzduchotechniků – Petřík, Kukač, Václav Kosík a Šimák.

Mladý domácí celek, který ale nastoupil posílen o několik hráčů A týmu (Volf, Souček, Sedláček), se po změně stran ještě zvedl a měl pár šancí na korekci skóre. Květovu krásnou střelu ale vytáhl chyšecký brankář Hoferek na břevno a následně si poradil také s průnikem středem hřiště od Součka. V prvním letošním derby mezi Milevskem B a Chyškami tak rozhodla zkušenost a větší střelecké efektivita.

FC ZVVZ Milevsko B – FC Chyšky 0:4

(0:4). Branky: 3. V. Petřík, 33. Kukač, 41. V. Kosík, 43. Šimák. ŽK: 2–2 (Souček, Sedláček – R. Vačlena, M. Kosík). ČK: 0–0. Rozhodčí: Tomaň – Šťastný, Hrušková. DFA: Josef Šafránek.

Milevsko B: Hron – F. Milaberský, Mácha, Bulín (46. Pich) – Štemberk (81. Pecka), Volf, Souček, Květ (71. Mladý) – Jakeš, Sedláček (81. Brož), Süsmilich.

Chyšky: Hoferek – O. Dvořák, R. Vačlena, J. Málek, Vaverka – Kukač, M. Kosík – V. Petřík (64. Jiří Barda), Lívanec (83. O. Špánek), V. Kosík – Šimák.