Derby rozhodl jediný gól Božetic, nula zůstává na kontě Milevska B

MILEVSKO – Druhé derby celků z regionu v nejnižší krajské soutěži se hrálo v Milevsku, kde místní B tým vyzval Božetice. Oba týmy v prvním kole prohrály, takže měly co napravovat. Nulu z kolonky bodů nakonec smazali fotbalisté Božetic, kde se po šesti gólech ve vlastní síti z prvního kola rozhodl trenér Karel Janouch pro výraznou změnu a rychlostně disponované ofenzivní hráče Daniela Januše s Jakubem Csandou „obětoval“ do stoperské dvojice. Tento tah se Božeticím vyplatil, gólman Tomáš Horek udržel čisté konto, takže hostům v Milevsku stačil k tříbodové výhře jediný gól, o který se postarala čtvrt hodiny před koncem nová posila ze Stádlece – Pavel Beran.

Božetice čeká hned v příštím kole další derby – tentokrát v nedělním „El Clásicu” hostí Sepekov (17). Béčko Milevska zajíždí na hřiště nedalekých Čimelic, se kterými bojoval ještě na jaře milevský A tým v krajském přeboru (neděle, 16). Cíl je jasný – smazat po dvou neúspěších nulu v kolonce bodů.

FC ZVVZ Milevsko B – TJ Božetice 0:1

(0:0). Branka: 74. Beran. Rozhodčí: Ryklík – Novák, Tanáč. DFA: Karel Němeček. ŽK: 4–3 (Peták, Kálal, Martin Mladý, Pich – Jakeš, Josef Fara, P. Stejskal). Přihlíželo 20 diváků.

Milevsko B: Mára – P. Peták (77. Imbr), Bulín, F. Milaberský (84. Pelikán), Keřka – Brož (63. Michal Mladý), Pich, Kálal, Martin Mladý (68. Baštýř) – M. Dvořák, Čanda.

Božetice: T. Horek – Pecka, Csanda, Januš, Kofroň – J. Suchan, Jakeš, P. Stejskal (81. Podlipský), F. Stejskal – Beran (93. T. Jelínek), Josef Fara (91. Kolář).

Hodnocení trenéra:

Těžko se mi utkání hodnotí, protože jsme si určitě nezaslouzili prohrát. Kluci se stále učí, ale musí si uvědomit,že už nejsou v dorostu a v této soutěži bude každý zápas těžký a body budou přicházet, pokud bude každý makat na 100%. V tom dnešním zápase nám chyběla kvalitní finálka a možná i trochu toho štěstí, ale gratulujeme soupeři a my se musíme soustředit na další důležitý zápas.